Empowerment, Goal Setting, Personal Growth, Self Development, Self Esteem

Co jsem si myslel?

Tam je country song s názvem “Co jsem myslel?” Je to roztomilý příběh o mladém muži, který si vezme krásnou dívku na rande. Normální, že? Až na to, že je dívčí otec trochu šílený. A navzdory otcově dělostřeleckému vystupování se chlapec rozhodne, že si tu dívku zase vezme. A tak otázka “Co jsem si myslel?”

Pravděpodobně na nějakém místě v našich životech, většina z nás něco udělala a později se zeptala “Co jsem si myslel !?” Přemýšleli jste o tom někdy v mnohem širším měřítku? Uvědomujete si, jak silné jsou vaše myšlenky a jaký vliv mají na váš život?

Jak vypadá teď váš život? Máte naplňující, pečující vztah? Můžete mluvit se svými dětmi? Líbí se vám, kde žijete? Máte práci nebo práci, která je odměňující a zábavná? Chcete provést nějaké změny?

“Co si myslíš?” Myslíte si, že můžete vytvořit život, o kterém sníte? Pokud je vaše odpověď ano, pak pravděpodobně používáte kroky, o kterých zde budeme hovořit. Pokud jste řekli možná nebo ne, pak pokračujte ve čtení.

Myšlenky jsou mocné. Pokud něco opakujete, začnete tomu věřit. A když něčemu věříte, začnete to vytvářet ve svém životě. Pokud zjistíte, že neděláte pokrok, který chcete ve svém životě, začněte zde.

Krok 1: Uvědomte si své myšlenky. Pokud jste v tomto procesu noví, pak na konci dne zabere pět minut a zamyslí se nad tím, jak jste se cítili. Cítil jste se klidně nebo mrzutě? Byly vaše myšlenky o tom, jak všechno dokonale zapadá na své místo, nebo jak se nikdy nedělá všechno? Říkáte někdy věci jako “Oh, nemůžeme si to dovolit,” “Já jsem vždycky unavený,” “rád bych začal svůj vlastní podnik, ale nikdy bych to nemohl udělat” nebo “Moje děti jsou vždy v problémy”? Začněte si uvědomovat, co říkáte a co si myslíte, a pak si všimněte, jak často se tyto myšlenky vyskytují. Jak se s tímto procesem více seznámíte, pak si během dne uvědomujete své myšlenky častěji.

Krok 2: Dodržujte svůj život. Jsi šťastný? Pracujete v zaměstnání nebo v podnikání, které máte rádi? Máte skvělé vztahy, které vás živí? Většina z nás má v našem životě oblasti, které chceme zlepšit. Nejdřív si ale uvědomte, jaké úspěchy jste ve svém životě udělali, a chvilku trvat, než budete opravdu hrdí na to, co jste udělali. Udělal jsi to!! Možná to bylo obtížné, ale udělali jste to! Gratulujeme. Udělejte si chvilku a představte si oslavu ve své cti. Nezáleží na tom, jak velký nebo malý, váš úspěch záleží. Oslavte se! Zvažte sny, které jste nedosáhli, nebo které jste dokonce vzdali. Mnohokrát naše myšlenky zabíjejí naše sny. Tak přepněte přepínač a vezměte si ty úžasné pocity úspěchu a VĚDĚTE, že ve svém životě můžete dosáhnout i jiných věcí, i když váš sen vypadá daleko.

Krok 3: Zastavte negativní myšlenky. Jakmile začnete být vědomi negativních myšlenek, které se objevují během dne, dalším krokem je zastavit je. Když jsem si byl vědom méně než pozitivních myšlenek, jak se vkrádají, řekl bych „STOP“ sobě (někdy tiše a někdy i nahlas). Představuji si obrovskou stopku přímo před mým obličejem. Jiní nosili gumovou pásku na zápěstí a když se tyto myšlenky začnou chvět v mozku, jednoduše pop kapela.

Krok 4: Okamžitě řekněte něco pozitivního pro sebe. Jakmile jste našli nějaký trik nebo metodu zastavit negativní myšlenky, pak okamžitě řekněte něco pozitivního. Například, pokud se objeví myšlenka na “Nikdy si nemůžu dovolit dovolenou”, řekněte “Peníze teče právě teď” nebo “Jsem prosperující ve všech směrech.” Poznamenejte si pozitivní frázi a pošlete ji všude, abyste posílila pozitivní.

Krok 5: Opakujte pozitivní fráze několikrát denně. Kromě zastavení negativních myšlenek, chcete začít přeprogramovat svůj mozek s pozitivními, dobrými myšlenkami. Tak si zapište své pozitivní myšlenky a vezměte je s sebou. Opakujte je několikrát denně. Já osobně jsem zjistil, že nezačínám s něčím, co cítím příliš daleko od mého dosahu. Nezačal jsem tím, že jsem řekl: “Jsem milionář”, protože můj mozek okamžitě řekl “Jo, správně!” Ale začal jsem přeprogramovat malými způsoby.

Když jsem byl mladší, můj otec (který je nyní 90) řekl, že 25 000 dolarů ročně je velký příjem a lidé by s tím měli být spokojeni. (A když byl můj otec mladý, byl to velký příjem.)

Jsem si jistý, že můžeš odhadnout, co se stalo v mé kariéře. Po celá léta jsem nemohl vydělat více než 25 000 dolarů ročně. S tímto příjmem jsem nebyl spokojen. Cítil jsem se více. Můžete se k tomu vztahovat? Dostáváte to, co stojí za to – ve vaší kariéře a ve vztazích?

Začal jsem číst knihy jako “Mysli a rostou bohatě” od Napoleon Hill. Četl jsem mnoho dalších knih o tom, jak se mi daří prosperovat, a dozvěděl jsem se, že to, co můj život vypadá na vnější straně, je přímým odrazem toho, co si myslím zevnitř.

Asi před 10 lety, když jsem byl rozhovor pro práci, kterou jsem opravdu chtěl, začal jsem opakovat “Jsem nabídl 32.500 dolarů jako můj počáteční plat.” (Mzda na pozici byla 30.000 dolarů.) To byl pro mě úsek s ohledem na mé předchozí programování. Nájemní proces trval několik měsíců, takže jsem měl spoustu času na opakování mého požadovaného platu. Při pronájmu jsem dostal 32 500 dolarů. Zůstal jsem s touto společností téměř 5 let a víc než zdvojnásobil tento počáteční plat.

Krok 6: Blahopřejeme a oslavíme své úspěchy. Když začnete provádět změny, uvědomte si sami sebe. A jak začnete dosahovat svých snů, oslavte! Posílit pocity, které máte po svých úspěších – velkých i malých.

Pokud si uvědomíte své myšlenky, můžete je změnit. I když řeknete jeden méně negativní prohlášení denně, děláte pokrok. A když nahradíte negativní myšlenky pozitivními, váš život se začne pohybovat pozitivnějším směrem. Pokud budete žurnál, zapište si, kde jste v tomto procesu dnes, a pak se podívejte zpět v měsíci a pak za tři měsíce a uvidíte pokrok, který jste udělali.

Můžete vytvořit život svých snů. Začíná dětskými kroky. Zasloužíš si to nejlepší. Takže teď … “Co si myslíš?” Buďte nadšeni z dosahování svých snů.

Zasloužíte si štěstí, lásku, mír a radost.

Nedovolte, aby to někdo nebo cokoli ukradl. Požehnání …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *