Empowerment, Goal Setting, Personal Growth, Self Development, Self Esteem

Tipy na léčbu vši – Jak zůstat zcela zdarma vši

Škůdci vši jsou problémem, který většina rodičů školních dětí děsí a proto je vši naprosto nezbytné. Je to prostě nemožné vyhnout se tomuto problému úplně a rodiče se vždy obávají, že ostatní (nebo jejich děti) budou kvůli těmto tvorům zahanbeni ostatními. Koneckonců, lidé, kteří mají vši, jsou považováni za nečisté, i když to tak není.

Naštěstí existuje mnoho možností pro léčbu vši, které lze snadno provést doma, aniž by to způsobilo jakoukoli škodu na léčené osobě. Ve skutečnosti mnoho rodičů váhá používat pediculicid na vlasy malých dětí, protože se obávají negativních vedlejších účinků. Tyto produkty jsou však bezpečné, pokud jsou používány správným způsobem.

Je možné koupit přes pult léky, které jsou schopny zabít vši. Vzhledem k tomu, že existuje mnoho možností, je nejlepší vybrat si ten, který zabíjí vajíčka vši a ne jen dospělí, jinak se vejce po čase nevyhnutelně vylíhnou, což vede k opakování problému. Je také nezbytné provést léčbu po meze, aby bylo zajištěno, že všechny nově vylíhnuté vši byly zabity.

Rodiče, kteří váhají aplikovat léky na vlasy malých dětí, mohou použít domácí léky, které jsou poměrně účinné, i když časově náročné. Nejjednodušší metodou je natřít vlasy olejem a pak je rozčesat jemným zubatým hřebenem. Zatímco olej může zabít některé z vši jejich zavalením, vši hřeben zajistí, že většina, ne-li všechny, budou odstraněny. Nicméně, tato metoda nefunguje proti vši vejce, také volal nits. Proto se odstranění vši stává chaotickým, ale rozhodujícím týdenním rituálem.

Esenciální oleje jsou také zvláště účinné proti vši. Zatímco čaj tea tree je nejoblíbenější, jeden by mohl také používat hřebíček olej. Esenciální oleje by nikdy neměly být aplikovány přímo na pokožku hlavy. Místo toho by mělo být přidáno několik kapek do jiného oleje, olivy, kokosu nebo mandlí a tato směs by měla být aplikována na pokožku hlavy. Je také nezbytné zajistit, aby osoba, která trpí vši, nesdílí polštář nebo postel s jinou osobou, protože vši mohou snadno cestovat na krátké vzdálenosti od jedné pokožky hlavy k druhé. Léčba vši vyžaduje spoustu práce, ale rodiče by měli omezit kontakt dítěte se zdrojem napadení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *